Donaueschingen Festival ’17

| Aktualności

Ostatni weekend spędziliśmy na południu Niemiec na największym w Europie Festiwalu Chartów. Do Donaueschingen wybieraliśmy się już co najmniej dwa razy, ale zawsze coś krzyżowało nasze plany. Tym razem się udało. W charcim świecie o Donaueschingen krążą legendy, a rozetka z tej wystawy to obiekt pożądania. Nie ma drugiego takiego święta chartów, które gromadzi tylu pasjonatów z całej Europy. Ilość zgłoszeń w rasach jest porównywalna do „światówki” – w tym roku było ich 1500 (samych chartów). Donaueschingen odwiedziły charty z ponad 20 krajów.

N
asza galga Makita była oceniana przez duńską sędzinę (szefową tamtejszego Klubu Charta). Maki dostała ocenę wybitnie obiecującą,  zajęła lokatę 1/2 i została Najlepszym Szczenięciem w Rasie z naprawdę doskonałym opisem. Niesamowite emocje były jeszcze przed nami, bo tego wieczoru amerykańska sędzina wybrała naszą czarną panterę na drugie Najpiękniejsze Szczenię Donaueschingen Sighthound Festival 2017 – spośród wielu innych, pięknych szczeniąt chartów. To było niesamowite i absolutnie wspaniałe doznanie biec z nią przed setkami podziwiających BIS’y osób – setkami zapaleńców i miłośników chartów.

W drugim dniu Makita ponownie wybitnie obiecująca 1/2 i Najlepsze Szczenię w Rasie – tym razem oceniana przez sędziego pochodzącego z Australii (a mieszkającego w Hiszpanii), który swoja przygodę z chartami zaczął od hodowli Afganów. Miałam również niezwykłą przyjemność wystawiać ojca Makity – Bandido De Monte Podrido, z którym wygrałam Zwycięstwo Rasy i miałam kolejną okazje biec po ringu honorowym na finałach, wśród najpiękniejszych chartów Europy.