Euro Dog Show ’18

| Aktualności

Europejska Wystawa Psów dobiegła końca. Jednym z wydarzeń wchodzących w skład Euro Dog Show była Jubileuszowa Wystawa z Okazji 80-lecia powstania Związku Kynologicznego w Polsce. Makitę oceniała słowacka sędzina – Iveta Vojtekova. Nasza galguska dostała ocenę doskonałą CWC i została Zwycięzcą Rasy z tytułem Zwycięzca Jubileuszowej Wystawy 80-lecia. Tego dnia Makita zakończyła również Championat Polski – dokładnie pół roku i cztery dni od momentu w którym go zaczęła, po zaledwie trzech wystawach w tym roku.

W piątek na Euro Dog Show Makitę oceniał Norweg – Espen Engh. Ten dość surowy sędzia, który używa pełnej skali ocen rzucił o niej tylko jedno zdanie:

„beautiful galgo type”

Makita dostała ocenę doskonałą, CWC i resCACIB i nieformalnie została Vice Zwycięzcą Europy. W porównaniu o rasę sędzia wybrał hiszpańską sukę z klasy championów – Calathea Zola. To była czysta przyjemność być drugim za tak piękną przedstawicielką rasy, dwukrotną Zwyciężczynią Świata. 

Strasznie żałowaliśmy, że na EDS w klasie szczeniąt nie mogliśmy pokazać naszego młodego cudeńka – Leonor. Niestety jej rodowód dostaliśmy już po zamknięciu zgłoszeń na wystawę. Korzystając jednak z okazji, kiedy wieczorem wróciliśmy na finały, zabraliśmy Leonor, żeby miała okazję poćwiczyć na pięknych i przestronnych ringach.