Klubówka chartów ’18

| Aktualności

Święto chartów jakim jest Wystawa Klubowa było dla nas bardzo udane. W oba dni na ringu pokazywała się nasza galga Makita, a w ramach socjalizacji towarzyszyła jej mała Leonor.

W pierwszy dzień na Klubowej Wystawie Chartów Makita zgłoszona była do klasy młodzieży. Została Najlepszym Juniorem w Rasie, Młodzieżowym Zwycięzcą Klubu, a w porównaniu z psem zdobyła Zwycięstwo Rasy.

W dzień drugi – na Krajowej Wystawie Chartów – Makita pokazywała się w klasie pośredniej. Dostała swoje drugie CWC, została Najlepszą Dorosłą Suką i znowu w porównaniu wywalczyła Zwycięstwo Rasy.

Sędziowie Willem Buitenkamp z Holandii i Jarmo Vuorinen z Finlandii nie szczędzili miłych słów o Makicie. Napisali o niej między innymi:

„elegancka suka, doskonała w typie, pięknie uformowana, długa i wąska głowa o doskonałym kształcie, doskonałe kątowanie, lekka w ruchu”

Tym sposobem Makita ma na koncie już Młodzieżowe Zwycięstwo Świata, Młodzieżowe Zwycięstwo Polski, Młodzieżowego Championa Polski i Młodzieżowego Zwycięzcę Klubu. Do zamknięcia dorosłego Championatu Polski została jej jeszcze tylko jedna ocena.