World Dog Show ’17

| Aktualności

Mamy Młodzieżowego Zwycięzcę Świata! Marzenie o zdobyciu tego wspaniałego, zaszczytnego i prestiżowego tytułu, nie opuszczało nas od chwili zgłoszenia Makity na Światową Wystawę Psów. W niedzielę marzenie stało się rzeczywistością.

N
ajwiększe kynologiczne wydarzenie na świecie dobiegło końca. W tym roku Światowa Wystawa Psów odbywała się w Leipzig w Niemczech. To było historyczna pod względem ilości zgłoszeń wystawa – ponad trzydzieści jeden tysięcy psów, z siedemdziesięciu trzech krajów.
W rasie Galgo Español na ringu wystąpiło trzydzieści jeden psów, w tym pięć juniorów.

Nie sposób nawet opisać, jakie emocje towarzyszyły nam w niedzielę. Nasze Galgo Español – Makita pokazała się doskonale i urzekła niemiecką sędzinę – panią Wilfriede Schwerm-Hahne, która nazwała ją

„real beauty”

Sędzina przyznała Makicie tytuł World Junior Winner 2017 – Młodzieżowego Zwycięzcy Świata! Na lokacie drugiej stanęła równie piękna siostra Makity – Mariquita Julia. Gratulacjom i miłym słowom od naszych zagranicznych przyjaciół nie było końca. W porównaniu z psem Makita została również Najlepszym Juniorem w Rasie, co otworzyło jej drogę do finałów Światowej Wystawy Psów.

To była bardzo podniosła i niezwykła chwila wystąpić przed setkami osób zasiadającymi na trybunach i tysiącami oglądającymi relację na żywo. Celebrowaliśmy każdą sekundę. Makita na finałach znalazła się w ścisłej czołówce, wśród sześciu z kilkunastu charcich juniorów wybranych przez słoweńskiego sędziego Stefana Sinko. Makita miała sporą rzeszę fanów, którzy wołali z trybun

„spanish galgo number one”

Wygrana i występ Makity to ogromny polski sukces. Wspaniałe było stać w ringu wśród wygranych – głównie hiszpańskich psów, co potwierdza, że Makita jest po prostu przepiękna i jedyna w swoim rodzaju. Strasznie cieszymy się, że ten wyjątkowy pies jest z właśnie nami. Te sukcesy nadają również nowy sens naszym planom na przyszłość.